Ποιες διασημότητες είναι ορκισμένοι foodies και δεν τρώνε μπουκιά πριν φωτογραφίσουν το πιάτο τους; Αυτοί είναι δέκα από τα αγαπημένα μας αστέρια που το feed τους παίρνει φωτιά από λαχταριστές γεύσεις και μεθυστικά ποτά!

1. Beyoncé (http://instagram.com/beyonce)

Το αγαπημένο bootylicious κορίτσι της παγκόσμιας μουσικής σκηνής κυκλοφόρησε νέο album και το γιόρτασε με ζουμπουρλούδικα σοκολατένια cupcakes. Μήπως είναι αυτό το μυστικό για τις υπέροχες καμπύλες της; (Not)

03-photo1

2. Jessica Alba (http://instagram.com/jessicaalba)

Η γλυκιά-σαν-καραμέλα Jessica είναι γνωστή λάτρης της υγιεινής διατροφής και το αποδεικνύει περίτρανα με αυτό το σούπερ light πιάτο με φρέσκο κάβουρα και ρύζι. Από τα χεράκια της μανούλας της παρακαλώ.

03-photo2

3. Neil Patrick Harris (http://instagram.com/instagranph)

Ο awesome Barney Stinson σε weekend διακοπές στο εξωτικό Μεξικό; Σε αυτό το ενσταντανέ, ο γνωστός foodie απολαμβάνει ένα δροσιστικό κοκτέιλ μαργαρίτα λίγο πριν κάνει βουτιά στην πισίνα.

03-photo3

4. Rihanna (http://instagram.com/badgalriri)

Παραμονή Πρωτοχρονιάς, περιμένοντας τους καλεσμένους και το Rihanna-κι γίνεται για λίγο καλό κορίτσι και βοηθάει τη σεφ να ετοιμάσουν τα πιάτα της βραδιάς. Μέχρι που φτάνει στο πάρτι η Cara Delevingne και δεν μένει τίποτα όρθιο.

03-photo4

5. Snoop Dogg (http://instagram.com/snoopdogg)

Κάπου μεταξύ ηχογραφήσεων και γυρισμάτων ταινιών, ο Snoop Dogg βρίσκει λίγο χρόνο για να ικανοποιήσει τη λαιμαργία του με λίγα σοκολατε-καραμελε-φιστικοβουτυρένια γλυκά. Το ζάχαρο στα καλύτερά του!

03-photo5

6. Tyra Banks (http://instagram.com/tyrabanks)

Όταν τα υπόλοιπα μοντέλα τρώνε κράκερς και σέλερι, η über cool Tyra απολαμβάνει για πρωινό τούρτα με καρύδα. Αυτό μάλιστα είναι το δεύτερο κομμάτι. Γιατί μπορεί.

03-photo6

7. Harry Styles (http://instagram.com/harrystyles)

Το καμάρι της μοντέρνας βρετανικής ποπ και μέλος των One Direction κάνει ένα διάλειμμα ανάμεσα στις πρόβες για να απολαύσει το αγαπημένο του frozen yogurt με γεύση σοκολάτα και φρούτα.

03-photo7

8. Zooey Deschanel (http://instagram.com/zooeydeschanel)

Είναι ταλαντούχα, παίζει τους άνδρες στα δάχτυλα (βλ. 500 Days of Summer) και κατέχει την τέχνη της μαγειρικής! Ο λόγος για την Zooey Deschanel, η οποία φτιάχνει για τα όμορφα και πεινασμένα μάτια των followers της μία πίτα με διπλή σοκολάτα. Αυτά είναι νέα.

03-photo8

9. Lauren Conrad (http://instagram.com/laurenconrad)

Αυτό το ξανθό όνειρο από την Καλιφόρνια είναι κορίτσι από σπίτι και σωστή νοικοκυρά. Η Lauren Conrad θα σού μάθει όλα τα μυστικά για να γίνεις μια περιζήτητη νυφούλα με έφεση στη μαγειρική αλλά και στην πιο-ροζ-δεν-έχεις διακόσμηση.

03-photo9

10. Ισορροπιστής (http://instagram.com/isorropistis)

Επιστρέφοντας στα εγχώρια και πιο συγκεκριμένα στη λαϊκή της Τρίτης, ο Ισορροπιστής από τους Nebma θα σε βοηθήσει να διαλέξεις τα πιο καλά φρούτα και λαχανικά της αγοράς.

03-photo10

Κείμενο: Άννα Ευθυμίου

Το Mamapeinao.gr κάνει guest editing για αυτό το Σαββατοκύριακο στο site του ΓΚΡΕΚΑ.